Jesteś tutaj: Usługi budowlane > Murowanie ścian

Murowanie ścian

Nie wystarczy wybrać projekt ładnego i funkcjonalnego domu, trzeba go jeszcze zbudować. A wybór wykonawcy zaczyna się zwykle od firmy murarskiej.

Nasze firma wykonuje murowanie ścian i inne usługi budowlane od wielu lat w różnych technologiach. Oto niektóre z nich:

  • murowanie ścian jednowarstwowych - ściana jednowarstwowa pełni zarówno rolę konstrukcyjną, jak i izolacyjną. Do jej budowy stosuje się zwykle bloczki z betonu komórkowego (np. Ytong) czy pustaki z ceramiki poryzowanej (np. pustaki Porotherm) i keramzytobetonu. Grubość ścian mieści się w zakresie 36-50cm. Do murowania ścian jednowarstwowych stosuje się zwykle tzw. zaprawy ciepłochronne lub klejowe.
  • murowanie ścian dwuwarstwowych - ściana dwuwarstwowa to po prostu ściana nośna z bloczków lub pustaków. Do jej budowy można zastosować pustki ceramiczne, beton komórkowy, keramzytobeton, silikaty. Zwykle ma grubość ok. 24cm. Na taką ścianę nakłada się ocieplenie - styropian bądź wełnę mineralną (druga warstwa). Izolacja powinna mieć ok. 12 cm, ale nie zaszkodzi więcej. Do murowania ścian dwu warstwowych stosuje się zwykle zwykłą zaprawę cementowo-wapienną.
  • murowanie ścian trójwarstwowych - technologia podobna jak w przypadku ścian dwuwarstwowych, z tym że pomija się tu "zbrojenie" siatką zbrojącą i nie stosuje tynku. Trzecią warstwę tworzy zwykle elewacja z klinkieru. Rozwiązanie to jest zdecydowanie najdroższe i najrzadziej stosowane.

Nie ma sztywnego cennika na murowanie. Cena murowania uzależniona jest tu m.in. od rodzaju wybranej technologii. Jeśli chcesz więc wiedzieć więcej, zadzwoń:

M1 Wrocław - murarstwo

Uwaga: Nasz obszar działania to Wrocław i okolice (dawne woj. wrocławskie).